Oral allerx pe: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

Bu ilaç akıntısı / burun tıkanıklığı, sulu / gözlerde kaşıntı ve alerji nedeniyle kaşıntılı boğaz, saman nezlesi, soğuk algınlığı ve diğer solunum hastalıkları geçici rahatlama için kullanılır. Doktorunuz tarafından yönetilen sürece bu ürün genellikle sigara ya da (örneğin kronik bronşit, amfizem gibi) uzun süreli solunum sorunları devam eden öksürük için kullanılmaz. dekonjestanlar davranır burundaki kan damarlarını daraltarak tıkanıklık burun. antihistaminik alerji tarafından yayımlanan bir madde (histamin) bloke ederek kaşıntılı / gözlerde sulanma ve boğaz kaşıntısı rahatlatır. antikolinerjik bir burun akıntısı ve kaşıntı / tahrişe neden boğazını aşağı çalışır sıvıyı kurur.

Öksürük -ve-soğuk ürünler güvenli ya da 6 yaşından küçük çocuklarda etkili olduğu gösterilmiştir olmamıştır. Bu nedenle, özellikle doktor yönettiği sürece 6 yaşından küçük çocuklarda soğuk algınlığı semptomları tedavi etmek için bu ürünü kullanmayın. (Örneğin uzun etkili tablet / kapsül gibi) bazı ürünler 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez. güvenle ürünü kullanmadan hakkında daha fazla ayrıntı için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bu ürünler, tedavi etmek veya soğuk algınlığı uzunluğunu kısaltmak ve ciddi yan etkilere neden olabilir yoktur. , Ciddi yan etkileri riskini azaltmak dikkatle tüm dozaj yönergeleri izleyin. Bir çocuk uykulu yapmak için bu ürünü kullanmayın. Aynı veya benzer maddeler içerebilir diğer öksürük -ve-soğuk ilaç vermeyin (ayrıca İlaç Etkileşimleri bölümüne bakınız). (Örneğin, yeterli sıvı içmek bir nemlendirici veya tuzlu burun kullanılması gibi düşer / sprey) öksürük ve soğuk algınlığı semptomlarını kontrol etmek için diğer yolları hakkında doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Doktor tarafından başka şekilde yönettiği sürece su dolu bardak ile ağızdan bu ilaç alın. doz önerileri değişebilir beri, dikkatle bu ilaç için doktorunuzun yönergeleri izleyin. mide rahatsızlığı oluşursa Bu ilaç yiyecek ya da süt ile alınabilir. uyku sorunları önlemek için, yatmadan yakın bu ilacı almayın. Eğer herhangi bir bilgi hakkında emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Dozaj alıyor ürünün üzerinde ve yaşı, sağlık durumu ve tedavi yanıtı dayanmaktadır. dozunuzu artırabilir ya da daha fazla sıklıkta bu ilacı almayınız.

Eğer sıvı formu kullanarak yapıyorsanız, dikkatli bir ilaç ölçme cihazı veya kaşık kullanarak reçete doz ölçmek. Doğru dozu alamayabilirsiniz çünkü ev kaşık kullanmayın. senin sıvı formda bir süspansiyon ise, her doz önce iyice şişe çalkalanır.

Bütün uzatılmış salımlı kapsül yutmak. ezmek ya da genişletilmiş sürüm kapsül veya tablet çiğnemek etmeyin. Aksi takdirde yan etki riskini artırarak, bir kerede ilacın tüm serbest bırakabilirsiniz. Ayrıca, onlar bir skor hattı yoksa uzatılmış salımlı tablet bölünmüş ve doktor ya da eczacı bunu size söyler yok. ezme veya çiğnemeden tamamını veya bölünmüş tablet yutmak.

Bu ilaç çiğnenebilir formları yutma önce iyice çiğnenmelidir.

Kafein, bu ilacın yan etkileri artırabilir. çikolata yüksek miktarda yeme veya kafein içeren reçetesiz ürünleri alarak, kafein (kahve, çay, kola) içeren içeceklerin büyük miktarlarda tüketmekten kaçınınız.

Durumunuz ateş, şiddetli boğaz ağrısı, döküntü, kalıcı baş ağrısı eşlik ediyorsa doktorunuza söyleyin, ya da devam ederse, döner, ya da 7 gün sonra kötüleşir. Bunlar ciddi bir tıbbi problem belirtileri olabilir.

Uyuşukluk, baş dönmesi, ağız kuruluğu, bulanık görme, baş ağrısı, mide rahatsızlığı, kabızlık oluşabilir. Herhangi bir bu etkilerin devam ederse veya artarsa ​​hemen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

o size fayda yan etki riski daha fazladır karar çünkü doktor bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

hemen bu ciddi yan etkilerden herhangi meydana gelirse doktorunuza söyleyin: hızlı kalp atışı, sorun sallayarak, uyku (titreme), zor / ağrılı idrara çıkma (örneğin sinirlilik, heyecan, sinirlilik gibi) zihinsel / duygudurum değişiklikleri.

bayılma, çok hızlı / vurma / düzensiz kalp atışı, ağır mental / duygudurum değişiklikleri (örneğin karışıklık olarak, halüsinasyonlar), nöbetler, göz ağrısı / şişme / kızarıklık, görme değişiklikleri: Eğer dahil olmak üzere herhangi çok ciddi yan etkileri varsa hemen tıbbi yardım alın (gökkuşağı görme gibi etrafında geceleri yanar).

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, acil tıbbi yardım isteyin.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

dekonjestan / antihistaminik / antikolinerjik kombinasyonu ilaçları kullanmadan önce doktorunuza veya madde herhangi bir alerjiniz varsa eczacınızı; ya da herhangi bir başka bir alerjiniz varsa. (örneğin efedrin, fenilefrin, psödoefedrin gibi) dekonjestanlar kötü bir reaksiyon varsa da doktorunuza söyleyiniz. Bu ürün, alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif katkı maddelerini ihtiva edebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun.

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya özellikle bir, tıbbi öykü eczacı: astım, yüksek tansiyon, kalp hastalığı, hızlı / yavaş / düzensiz kalp atışı, diyabet, kişisel ya da aile (örneğin göğüs ağrısı, kalp yetmezliği, kalp krizi gibi) glokom (açı kapanması tipi), nöbetler, mide / bağırsak ülseri, zorluk, aşırı aktif tiroid (hipertiroidizm) (örneğin prostat büyümesi, idrar tutma nedeniyle gibi) idrar tarihçesi.

Bu ilaç / baş dönmesi uykulu yapabilir veya bulanık görme neden olabilir. Araç, makine kullanımı, ya da size güvenle bu tür etkinlikler yapabilir emin olana kadar uyanıklık veya net görüş gerektiren herhangi bir etkinlik yapmayın. Alkollü içeceklerden kaçının.

Bu ürünün sıvı ve çiğnenebilir formların şeker, alkol ya da aspartam ihtiva edebilirler. Eğer diyabet, karaciğer hastalığı, fenilketonüri (PKU) veya / sınırlandırmak diyet bu maddelerin önlemek için gerektiren herhangi bir diğer koşul varsa dikkatli olunmalıdır. güvenle bu ürünü kullanma konusunda doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bu ilaç size sıcak çarpması almak için daha olası hale az ter yapabilir. Böyle zor iş ya da sıcak havalarda egzersiz, ya da sıcak küvetleri kullanarak gibi aşırı ısınmasına neden olan şeyleri yapmaktan kaçının. Hava sıcak olduğu zaman, sıvı çok içki ve hafifçe elbise. Eğer aşırı ısınmaya takdirde, hızla soğuması ve dinlenmek için bir yer arayın. hemen size gitmez bir ateş varsa tıbbi yardım alın, zihinsel / duygudurum değişiklikleri, baş ağrısı, baş dönmesi ya da.

Ameliyattan önce, (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünler hakkında doktorunuza veya diş hekiminize söyleyin.

Büyük yetişkin bu ilaç, özellikle hızlı / düzensiz kalp atışı, baş dönmesi, uyuşukluk, idrar problemleri, sorun uyku, kabızlık, ya da karışıklık yan etkilerine daha duyarlı olabilir. Baş dönmesi, uyuşukluk, sorun uyku ve karışıklık düşme riskini artırabilir.

Onlar ilacın alışılmadık yan etkileri, özellikle uyarma, sinirlilik, ya da artan kan basıncı daha duyarlı olabilir, çünkü çocuklarda bu ilacı kullanırken dikkatli olunmalıdır.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Bazı maddeler bu ürünün anne sütüne geçebilir olduğunu. emzirme önce doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Aynı anda diğer ilaçlar ya da bitkisel ürünler götürsem bazı ilaçların etkilerini değiştirebilir. Bu ciddi yan etkiler riskini artırabilir ya da ilaçlar neden olabilir düzgün çalışması için değil. Bu ilaç etkileşimleri mümkündür, ancak her zaman ortaya çıkmaz. Doktorunuza veya eczacınıza sıklıkla önlemek ya da ilaç kullanımı nasıl değiştirerek veya yakın izleme ile etkileşimleri yönetebilirsiniz.

Doktorunuz ve eczacınız size en iyi bakımı vermek yardımcı olmak için, bu ürünle birlikte tedaviye başlamadan önce (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) kullanan tüm ürünler hakkında doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz emin olun. Bu ürünü kullanırken, başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan kullanan tüm diğer ilaçların dozunu değiştirmek gerekmez.

Bu ürün ile etkileşime girebilir Bazı ilaçlar arasında: antihistaminikler deriye uygulandığında, digoksin, potasyum tablet / kapsül, pramlintid, trisiklik antidepresanlar (örneğin, nortriptilin gibi amitriptilin) ​​(örneğin, difenhidramin krem, merhem, sprey gibi).

Bu ilaç ile MAO inhibitörleri alarak ciddi bir (muhtemelen ölümcül) ilaç etkileşimi neden olabilir. Bu ilaç ile tedavi sırasında MAO inhibitörleri (izokarboksazid, linezolid, metilen mavisi, moklobemid, phenelzine, prokarbazin, rasagiline, selegilin, tranylcypromine) almaktan kaçının. En MAO inhibitörleri, bu ilaç ile muamele iki hafta önce alınmamalıdır. başlatmak veya bu ilaç alarak durdurmak için zaman doktorunuza danışın.

Dekonjestanlar (örneğin beta blokerler, rezerpin, guanetidin, metildopa, mekamilamin gibi) bazı tansiyon ilaçların etkinliğini azaltabilir.

uyku ya da anksiyete (örneğin alprazolam, diazepam, zolpidem gibi), kas gevşeticiler ve narkotik ağrı kesiciler için diğer alkol, antihistaminikler (örneğin setirizin olarak, difenhidramin) gibi uyuşukluğa neden ürünleri, ilaçlar alıyorsanız (örneğin doktorunuza veya eczacınıza söyleyin ) kodein gibi.

Onlar baş dönmesi / uyuşukluğa neden veya kalp atış hızı / kan basıncını artırabilir maddeler içerebilir, çünkü (örneğin öksürük ve soğuk ürünler, diyet yardımcıları gibi) tüm İlaçların üzerindeki etiketleri kontrol edin. Bu ilaç ile bu ürünleri kullanmadan önce, güvenli bir şekilde nasıl kullanılacağı eczacınıza danışınız.

Dekonjestanlar ve antihistaminikler hem reçeteli ve reçetesiz ürünleri mevcuttur. Eğer bu ilaçları içeren birden fazla ürün almayan emin olmak için dikkatlice tüm ilaçların etiketlerini kontrol edin.

Bu ilaç, muhtemelen yanlış test sonuçlarını neden (beyin Parkinson hastalığı için tarama dahil) bazı tıbbi / laboratuvar testleri ile etkileşebilir. emin laboratuvar personeli olun ve tüm doktorlar bu ilacı kullanmak biliyorum.

Bu belge, mümkün olan tüm ilaç etkileşimleri içermez. Kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun. Ciddi ilaç sorunları için riskini azaltmak için doktor ve eczacı ile bu listeyi paylaş.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Doz aşımı belirtileri şunlar olabilir: düzensiz kalp atışı, kusma, halüsinasyonlar, sıcak / kuru cilt, bayılma, yetersizlik uyanmak (koma), nöbetler için.

Başkaları bu ilaç paylaşmayın.

Bu ilaç, geçici kullanım için genellikle. Doktorunuz bunu size söyler sürece fazla 7 gün boyunca bu ilaç almayın. Durumunuz 7 günden fazla sürerse doktorunuza söyleyin.

Eğer bir dozu atlarsanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

ışık ve nemden uzak, oda sıcaklığında saklayınız. banyoda saklamayın. Bu ilacın sıvı formları donma yok. Bu ilaç farklı markalar farklı depolama ihtiyaçları vardır. Markanızı saklamak veya eczacınıza danışınız ilgili talimatlar için ürün ambalajı kontrol edin. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. güvenle ürünü elden çıkarmak konusunda daha fazla bilgi için ya da yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.