otizm-aşı bağlantısı: kanıt kuşkuları gidermek değil

 kolayca en güncel içerik bulabilirsiniz Okurlarımıza sağlamak için 2 yıl sonra arşivler içerik; en güncel bilgileri edinmek için, bizim arama kutusuna ilgilendiğiniz konuyu girin.

Otizm ve aşılar: Bu sadece ölmeyecek link.

Pediatri Akademisi, CDC, Dünya Sağlık Örgütü ve Tıp Enstitüsü, tüm muhtemelen otizm ve aşılar arasında bir ilişki var olduğunu kabul edersiniz.

Fakat durum, bu katı ise neden bu kadar çok insan, o bir aşı Senatör John McCain, için, oğlunun otizm neden ve bu konuda bir kitap yazdı inanıyor söylemek Oprah gitti aktris Jenny McCarthy, gelen, ikna kalır kim bir kampanya olay bu yılın başlarında, o bazı aşılar otizm neden “oldukça güçlü kanıtlar” olduğunu düşündüğünü söyledi.

federal yetkililer aşılar otizm benzeri semptomlara yol açan, altta yatan bir durum ağırlaştırılmış olabilir çünkü Gürcistan kız tazminat hakkına sahip olduğunu söyledi inançları Mart ayında onaylanmış olabilir.

Ve Ulusal Akıl Sağlığı Enstitüsü (NIMH) araştırmacılar aşılar bozukluğa bağlı olduğu hala ana endişeleri içine dikkatli bir göz alıyor Mart ayında söyledi.

“Ben şimdi otizm soruna duygu bir sürü var. Bu, hem anne-babalar ve klinisyenler korku bir sürü doğurur” Lee Sanders, MD, MPH, Tıp Miami Miller School Üniversitesi pediatri doçent, söyler .

Sanders iki genç kız babası olarak, birinci elden o duyguyu bilir. “Onlar 2 ya da 3 döndü kadar, muhtemelen en çok korkulan şey oldu,” Sanders otizm atıfta bulunarak, diyor.

Sanders şiddetle kendi yararları kadar onların risklerden daha fazla söyleyerek, aşılar destekler. Aşılar ve otizm ile ilgili endişe nereden geldiğini Ama o anlar.

Bu sorun bir takım nedenlerden sindirmek zordur. Ebeveynler kendi çevrimiçi bir yaşam sürebilir bilgilerle bombardıman edilir. bilimsel test etrafında kavramları kötüden iyi bilim ayırmak için zor hale anlamak zordur. Bilim adamları otizm neden tam olarak ne kanıtlamak kadar, bu kesin bir şey çürütmek zordur.

bilimsel topluluk herhangi bir cevap yokluğunda, öneri herhangi bir scintilla dışarı konuşurken sosyal süreç tarafından büyütülmüş almak için gidiyor, “Sanders diyor.” All you need bir bireyin hikayesi ve genişler.

kötü bir şey bir çocuğa olduğunda ve insanlar sorumlu olduğu ya da ne kime bilmek istiyorlar. “Ebeveynler bir neden için yaygara vardır,” David Tayloe, MD, Greensboro, NC bir çocuk doktoru ve Pediatri Akademisi başkanı seçilen (AAP) diyor.

Bu korkunç bir durum. Bu aileleri kızdırdı, ve bu beni üzüyor. “Ancak aşılar hakkında tüm korku ve öfke yanlış olduğunu söylüyor.” Orada sadece bir şey var.