otizm: davranışsal eğitim ve yönetim – konu genel bakış

Davranışsal eğitim uygun iletişim nasıl otizm olan her yaştan insanı öğretir. eğitim bu tür davranış sorunları azaltmak ve adaptasyon becerilerini geliştirebilir.

otizm spektrum tanısı alan çocukların sayısının artması ile, okullar bu çocuklar için uygun eğitim hizmetleri sağlamak için meydan edilmektedir. Otistik Çocukları Eğitim, Ulusal Araştırma Konseyi (2002) otistik öğrenciler için eğitim programları üç temel bileşenleri içerir önerdi. Bu doğal ortamlarında işlevsel davranışsal değerlendirme ve olumlu davranış destek ve talimat kullanılarak doğrudan becerilerin öğretimi, davranış yönetimi vardır …

Bu davranışsal müdahalelerin tutarlı kullanımı iyi sonuçlar üretir. davranışsal eğitim ve yönetim başlamadan önce çocuğun fonksiyonel yeteneklerini, davranış ve günlük çevre iyice değerlendirilmelidir. 1 Ebeveynler, diğer aile üyeleri, öğretmenler ve otistik çocuğun bakıcılar tüm bu teknikler konusunda eğitilmelidir.

Birçok tedavi yaklaşımları da dahil olmak üzere, geliştirilmiştir

Bu tedaviler tüm sigorta planları kapsamında değildir.

Uygulamalı Davranış Analizi (ABA). Bu tedavi ödüllendirdi davranış görmezden davranış daha tekrarlanması için daha muhtemel olduğunu teorisine dayanır. Bu çocuğun başarıyla tamamlandığında ödüllendirilir kısa basit görevleri verilmesi üzerinde duruluyor. Çocuklar genellikle 30 ila 40 saat haftada bir-on-one eğitimli bir profesyonel ile çalışmak. Bazı uygulayıcılar bu yöntem çok duygusal boşalma ve otistik bir çocuk için talep ediyor hissediyorum. Oysa pratikte yıl ABA teknikleri yeni beceriler ve bazı otistik çocuklarda gelişmiş davranışlara neden olduğunu göstermiştir; TEACCH (teacch). Bu ortam Otistik çocuğa çevreye değil, çocuğun adapte edilmelidir fikrine dayanan yapılandırılmış bir öğretim yaklaşımıdır. Öğretim stratejileri, iletişim, sosyal ve başa çıkma becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. ABA gibi, TEACCH da yoğun bir-bir eğitim gerektirir.