parantezler ve hizmetli: diş bakımı ve temizliği

Ağız Sağlığı Trendler

Braketler, teller, yaylar, lastik bantlar ve diğer cihazlar kenara itti değilse diş leke yapabilir yiyecek ve plak, çekebilecek. Çoğu Ortodontistlerin florürlü diş macunu ile her yemek veya aperatif sonra fırçalama ve dikkatle parantez içinde sıkışmış kazanılmış olabilir herhangi bir yiyecek kaldırmanızı öneririz. Bazı ortodontistler da reçete ya da bir diş fırçası ulaşamadığı ağzına yerlere alabilirsiniz florürlü gargara, tavsiye eder. Bir waterpik veya airflosser da sıkışmış yiyecek dışarı floş bazen yararlı olabilir.

Diş teli varsa diş ipi için, ana kemer tel ve sakız yakın dişin üst kısmı arasındaki uzayda ipi kısa sonu besleyin. diş ipi arasındaki iki dişin her bir tarafında diş ipini çalışması için nazik bir kesme hareketi kullanın. kemer tel çevresinde çok fazla bir güçle çekmek için dikkatli olun. Düzenli yumuşak bir diş fırçası kullanarak diş fırçalama başlayın. yukarıdan aşağıya fırçalayın ve sonra parantezi ile her diş üzerinde alttan yukarıya. Sonra, bir proxabrush ya da “Noel ağacı” fırça ile dişlerinizi fırçalayın. Bu fırça özellikle iki parantez arasında temizlemek için tasarlanmıştır. yukarıdan aşağı ve daha sonra alttan iki parantez arasında fırçayı yerleştirin. iki örgü arasındaki sonraki boşluğa geçmeden önce her iki yönde birkaç vuruş kullanın. Tüm dişler temizlendikten kadar aynı işlemi tekrarlayın.

parantezi giyerek kolayca çiğnenmiş olabilir küçük parçalara bölün eğer, çoğu gıdalar hala yenebilir. bazı gıdalar gibi, kırmak veya parantez gevşetin ve kaçınılmalıdır olabilir ki, vardır

Buna ek olarak, buz veya sakız çiğnemek yok.

Her zaman değil ama diş macunu ile, diş fırçalama yanı sıra tutucu fırçalayın. Bir gün ya da en azından haftada bir kez, örneğin Efferdent, Polident veya diğer marka çözüm olarak bir protez temizleyici, onu iliklerine tutucu dezenfekte edin. ama asla sıcak – – Su ılık dolu bir bardak temizleyici ekleyin. İyice ağzınızda geri koymadan önce düz su ile tutucu durulayın.

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar