romatoid artrit için biyolojik

Genel Nam; Marka Nam; abatacep; orenci; adalimuma; Humir; anakinr; Kinere; certolizuma; Cimzi; Etanercept; Enbre; golimuma; simpon; inflixima; Remicad; rituxima; Rituxa; tocilizuma; Actemra

Biyolojik romatoid artrit belirtilerine yol vücudun bağışıklık sisteminin zararlı tepkiler engeller.

Biyolojik şiddetli romatoid artrit semptomları orta tedavisi ve özellikle yan etkileri ya da metotreksat gibi diğer ilaçlar gelen kötü sonuç oldu kişilerde, eklem hasarı önlemek için kullanılır.

Biyolojik genellikle nonsteroid anti-enflamatuvar ilaçlar (NSAID) sonra kullanılır, kortikosteroidler, ve metotreksat çalışılmıştır. Bir biyolojik genellikle diğer ilaçlar ile aynı zamanda kullanılır.

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Biyolojik, eklem hasarı yavaş belirtileri sınırlamak ve romatoid artrit olan kişilerde fonksiyonunu artırabilir. 1, 2

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

hemen varsa doktorunuzu arayın

Bu ilacın sık görülen yan etkileri şunlardır

Sorun nefes; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Uyarılar biyolojik ciddi yan etkileri konusunda yayınlanan edilmiştir. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ve ilacın üreticileri hakkında uyardılar

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Eğer hamile iseniz, meme -Besleme veya planlama doktorunuz size söylemeden herhangi bir ilaç kullanmayın, hamile. Bazı ilaçlar bebeğinize zarar verebilir. Bu reçete ve over-the-counter ilaçlar, vitaminler, otlar ve takviyeleri içerir. Ve bütün doktorlar hamile hamile meme -Besleme veya planlama olduğunu biliyorum emin olun.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Romatoid artrit (2009) için ilaçlar. 37-46: Tıbbi Letter, 7 (81) Gönderen Tedavi Rehberi.

Şah A, Clair EW (2012). Romatoid artrit. DL Longo vd., Ed., Internal Medicine, 18. Baskı, Vol. Harrison ilkelerinde. 2, s. 2738-2752. New York: McGraw-Hill.

Anne C. Poinier, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Nancy Ann Shadick, MD, MPH – Dahiliye, Romatoloji

9 Eylül 2014

Kurdeşen; Bu tür titreme, öksürük, veya ateş gibi hastalık ya da enfeksiyon belirtileri; Göğüs ağrısı veya gerginlik; senin kafa, yüz, ya da karın bir döküntü; Göbek ağrısı veya dolgunluk; Özellikle ağrılı idrara çıkma ile alt arka ya da yan ağrısı,.

Mide ağrısı, bulantı, kusma ve; Ağrılı boğaz; Kızarıklık, kaşıntı ya da enjeksiyon yerinde şişme; kanama, kabarma ya da kabuklanma gibi cilt problemleri,.

Ciddi bir enfeksiyon riski. Biyolojik tüm enfeksiyonlarla mücadele için vücudun yeteneğini etkileyebilir. Eğer bir ateş, soğuk algınlığı ya da bu ilacı alırken grip Yani, doktorunuz hemen bildirin; Kan ya da sinir sistemi bozuklukları riski. (örneğin morarma veya kanama gibi) kan hastalıklarının belirtileri ya da (örneğin uyuşukluk, halsizlik, karıncalanma, ya da görme sorunları gibi) sinir sistemi sorunlarının belirtileri varsa doktorunuzu arayın; Çocuklar ve daha uzun 2½ yıl (30 ay) için bu ilacı ergenlerde lenfoma riski (kan kanseri türü). Yetişkinler, çocuklar ve bu ilacı ergenlerin de lösemi ve diğer kanserler için riski daha yüksektir; Karaciğer yaralanma riski. Cildiniz bir ateş ya da koyu kahverengi idrar varsa çok yorgun ya da eğer, sarı bakmak başlarsa doktorunuzu aramalısınız; sedef riski artar.