sırt ağrısı enjeksiyonları: epidural, sinir bloğu ve daha fazlası

sırt ağrısı ve iltihabı azaltmak için ilaçlar enjekte bazı insanlar için yararlıdır. enjeksiyonlar genellikle steroid ve uyuşturan ilacın oluşmaktadır.

: Geri Ağrı Mitleri

radikülopati ve spinal stenoz: Geri enjeksiyonları iki büyük sırt ağrısı sorunları tedavi yardımcı olabilir. Doktorlar da sırt ağrısı diğer türleri için iğneleri kullanırlar. Bazen, onlar da acı neyin neden olduğunu bulmak için bunları kullanın.

Radikülopati genellikle boyun veya bel bir sinir iltihabı veya hasar anlamına gelir. Sinir omurga çıktığı yerde sorun kaynaklanır. radikülopati ile keskin ağrı koluna alt sırt aşağı bir veya iki bacak içine veya boyundan vuruyor. Bir bel fıtığı radikülopati neden olabilir.

spinal stenoz ile alt omurga daralmış olur. Sonuç olarak, içinde sinirleri sıkıştırır. Bu genellikle kalça veya bacak ağrısı neden olur ve ya sırt ağrısı eşlik olabilir veya olmayabilir. spinal stenoz ağrı aktivitesi ile artabilir. Eğer öne eğilmek zaman da azaltabilir.

sırt ağrısı için ilaçlar iltihaplı veya hasarlı sinirler etrafında bölgeye enjekte edilebilir. enjeksiyonlarının birkaç çeşit de dahil olmak üzere, vardır

Epidural “omurilik etrafında” anlamına gelir. Tipik olarak, epidural enjeksiyonlar bir doktor ofisinde ya da hastanede yapılır. Bunlar genellikle özel eğitim ile anestezistlerin, fizik tedavi uzmanı veya girişimsel radyologlar tarafından verilen konum.

Epidural enjeksiyon almadan önce, muhtemelen bir görüntüleme testi uğrayacak. Bu bir CT taraması veya arka bir MR içerebilir. Test doktor sırt ağrısı olası nedenlerini belirlemek için izin verir.

Doktorun ofisinde, bir tablo veya özel yatak yüzü aşağıya bakacak şekilde yalan olur. Doktor sana bir sedatif ilaç verebilir. Ama sedasyon genellikle gerekli değildir. epidural enjeksiyon birkaç adımda meydana gelir

epidural enjeksiyon nedeniyle başında kullanılan uyuşturucu ilaç genellikle ağrılı değildir. Birçok kişi enjeksiyondan sonra bir kaç gün öncesine kadar için hafif hassasiyet var.