sırt ağrısı: ev tedavileri – egzersiz, reçetesiz ilaçlar ve diğer

Genel öneriler kısa sürede normal ya da normal faaliyet yakınında devam etmek için vardır. Esneme veya arkasına ilave yük yerleştirmek faaliyetler, ancak önerilmez.

ağrı geliştirmek veya akut bel ağrısı olan kişilerde fonksiyonel yeteneğini artırmak için gösterilmiştir özel sırt egzersizleri vardır. Kronik sırt ağrısı olan insanlar onları normal aktivitelerine ve işe dönüş yardımcı olmak için Egzersiz, ancak yararlı olabilir.

Reçetesiz ilaçlar ağrı rahatlama sağlayabilir

Bazı insanlar buz veya ısı kullanımından fayda görülmektedir. etkili olduğu kanıtlanmıştır olmamakla birlikte kullanımları, zararlı kabul edilmez. Kendine iyi bak: Cilde doğrudan “yüksek” ya da yer buz üzerinde bir ısıtma yastığı kullanmayın.

Çoğu uzman, uzun süreli yatak istirahatı uzun bir iyileşme dönemi ile ilişkili olduğunu kabul ederler. Dahası, yatak istirahati insanlar bacaklarda depresyon, kan pıhtıları gelişme olasılığı daha fazladır, ve kas tonusu azalmıştır. Çok az uzman azalmış aktivite veya yatak istirahati bir 48 saatlik bir süre daha tavsiye ediyoruz. Başka bir deyişle, kalk ve doktorunuz aksini söylemediği sürece ölçüde yapabilirsiniz hareketli olsun.

Sırt Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi Hakkında Truth öğrenin

 itibaren

KAYNAK

: “. Evde Ağrı Kesici Aşağı Geri”

over-the-counter kullanılabilir ibuprofen (örneğin Advil, Nuprin veya Motrin gibi), bel ağrısı kısa süreli tedavi için mükemmel bir ilaçtır. Çünkü ülser ve gastrointestinal kanama riski, bu ilacı kullanma konusunda doktorunuzla konuşun; (Örneğin Tylenol gibi) Asetaminofen da ağrı giderici etkili olduğu; Böyle “derin ısıtma losyonları” olarak topikal ajanlar etkili olduğu gösterilmiştir olmamıştır.