sırt ağrısı ve seks

sizin cinsel yaşam söz konusu olduğunda, bel ağrısı ciddi bir etkiye sahip olabilir. Daha fazla acı tetikleme korkusuyla yatak karşılaştığında kaçınarak başlayabilir ve eşinizin ilgi görünüşteki kaybı için hiçbir açıklama alırsa, ilişki de, gergin hissedebilirsiniz.

Kronik sırt ağrısı olan insanların ortağı ile ve yardımcı olabilecek bir anlayış doktor ile, açığa cinsel sorunlar getirmelidir yüzden, Michael R. Marks, MD, MBA, Ortopedik Cerrahlar Akademisi sözcüsü diyor.

sırt ağrısı ile ilgili cinsel sorun “doktorlar düşünüyorum muhtemelen daha yaygındır ve hastaların itiraf etmek için,” Marks diyor. Hala bir tabu konu biraz, ama bir ortopedi cerrahı olarak uygulama 25 yıl boyunca, onun hasta ile rutin olarak konuyu tartışıyor, diyor.

Birkaç hastada bu sırt ağrısı, cinsel yakınlık müdahale gönüllü olsa da, çoğu bu konuyu açmaya olmaz, diyor. Ancak pek çok nihayet bu konuda konuşmak mümkün rahatladım “Ben orada bu konuda utanç bir sürü. Olduğunu düşünüyorum”, Marks diyor.

Hastalar ilk adımı atmaya gerekebilir bu yüzden hala, birçok doktor, diyor, sormayın. “Doktorunuz oldukça konu açmamı nasıl bilmiyor olabilir, bu sizin için bir sakınca yoktur,” diyor.

Kronik sırt ağrısı ile ilgili cinsel sorunları olan kişiler genellikle omurga disk hastalığı veya artrit, ama geri ameliyat sonrası iyileşme hastalar da mücadele edebilir.

Ama aktif bir cinsel hayata sahip dışarı kronik bel ağrısı kurallarının hiçbir tür, Marks diyor.

ortaklar arasında sırt ağrısı ve seks zorluklar gelince, “Bu tartışmak için gerçekten çok önemli bir şey,” Marks diyor. Yıllar içinde, onun hastalar çok fazla ya da acıyı hafifletmek için uzun süredir devam eden cinsel pozisyonlar değiştirmek istiyorum acıyor çünkü seks olamayacağını eşleri anlatmak için isteksiz olduklarını sır var.

Kronik sırt ağrısı da huysuzluk ya da depresyona yol açabilir. “Depresyonda olduğunuzda, bunu gerçekleştirmek zor,” Marks diyor.

Sokuşturmak; Exercisin; sleepin; Günlük yaşam