Siyah horehound: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Ballota, Ballota nigra, Ballote FÃtide, Ballote Noire, Ballote Puante, Ballote vulgaire, Siyah kokuşmuş Horehound, Marrube FÃtide, Marrube Noir, Marrubio Negro.

Siyah Horehound bir bitkidir. Yerden büyümek parça ilaç yapmak için kullanılır; İnsanlar, spazmlar, öksürük ve boğmacaya kusma, mide bulantısı tedavisi için siyah Horehound alır. Onlar da sinir bozukluğu, özellikle hafif uyku sorunlarının belirtileri giderici için götürün. Siyah Horehound da safra akışını artırmak için kullanılır; Bazı insanlar hafif kurutma ajanı (büzücü) olarak cilde ve gut için bir tedavi olarak siyah Horehound uygulamak; Rektal olarak, siyah Horehound bağırsak kurtlarına karşı bir lavman olarak kullanılır; beyaz Horehound siyah Horehound karıştırmayın.

Siyah horehound gibi spazmlar, mide bulantısı durdurmak için yardımcı kusma gibi işlevler, ve diğer etkileri çeşitli olabilir kimyasallar vardır.

Yetersiz Kanıt fo; Mide bulantısı; Kusma; Sinirsel bozukluklar; Boğmaca; spazmlar; safra akışını artırarak; Gut, deriye uygulandığında, lavman olarak makattan kullanılan bağırsak solucanları; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için siyah Horehound etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Siyah horehound ağız yoluyla alınan, ancak siyah Horehound potansiyel yan etkileri bilinmemektedir çoğu insan için OLASI SAFE; cilde doğrudan uygulanan veya rektal kullanıldığında siyah horehound güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yok; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Bu Hamile iseniz ağız yoluyla siyah Horehound almak PEK UNSAFE var. Siyah horehound adet döngüsünü etkileyebilir ve bu gebeliği tehdit edebilir. Bu kullanımların güvenliği bilinmemektedir, çünkü deri üzerinde siyah Horehound koyarak ya da gebelik sırasında rektal kullanmaktan kaçınmak da en iyisi; Eğer meme -Besleme iseniz, ya siyah Horehound kullanmayın. hemşirelik bebekte olası etkileri bilinmemektedir; Parkinson hastalığı: Siyah horehound beyni etkileyen kimyasallar içerir. siyah horehound Parkinson hastalığı için tedavi etkileyebilecek bazı endişeler vardır; Şizofreni ve psikotik bozukluklar: Siyah horehound beyni etkileyen kimyasallar içerir. Siyah horehound şizofreni ve psikotik bozukluğu olan insanlara zarar verebileceği bazı endişeler vardır.

Siyah horehound beyni etkileyen kimyasallar içerir. Bu kimyasal maddeler Parkinson hastalığı için kullanılan bazı ilaçlar, beynin etkiler. etkileri artırabilir ve Parkinson hastalığı için kullanılan bazı ilaçların yan etkileri olabilir, bu ilaçlar ile siyah Horehound alarak; Parkinson hastalığı için kullanılan bazı ilaçlar bromokriptin (Parlodel), levodopa (Sinemet dopar, bileşen), pramipeksol (Mirapex) ropinirol (Requip), ve diğerleri.

Siyah Horehound uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda siyah Horehound için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Citoglu, G. S., Çoban, T., Sever, B., ve İşcan, Türkiye’de yetişen Ballota türlerinin M. Antioksidan özellikleri. J Ethnopharmacol. 200; 92 (2-3): 275-280.

Didry, N., Seidel, V., Dubreuil, L. Tillequin, F. ve BAILLEUL, F. izolasyonu ve Ballota nigra fenilpropanoid türevlerinin antibakteriyel aktivitesi. J.Ethnopharmacol. 11-1-199; 67 (2): 197-202.

Seidel, V., BAILLEUL, F., Libot, F. ve Tillequin, F. Ballota nigra glikozit fenilpropanoid. Fitokimya 199; 44 (4): 691-693.

Seidel, V., Verholle, M., Malard, Y., Tillequin, F., Fruchart, JC Duriez, P., ve BAILLEUL, F. ve Teissier E. Fenilpropanoidler Ballota gelen nigra L. nitro LDL peroksidasyonu inhibe . Phytother.Res. 200; 14 (2): 93-98.

Daels-Rakotoarison DA, Seidel V GRESSIER B, et al. Neurosedative ve Ballota nigra Fenilpropanoidler antioksidan aktiviteleri. Arzneimittelforschung 200; 50: 16-23.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon