Siyah itüzümü: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Crève-Chien, Bahçe Nightshade, Gale, Herbe aux Magiciens, Herbe Maure, Houndsberry, Kakamachi, Kakmachi, Uzun Kui, Makói, Morelle Noire, Myrtille de Jardin, Petty Morel, Poisonberry, Üzüm de Loup, Solanum nigrum, Tomate du à Herbe Diab ..; Tüm İsimler Creve-Chien, Bahçe Nightshade, Gale, Herbe aux Magiciens, Herbe Maure, Houndsberry, Kakamachi, Kakmachi, Uzun Kui, Makói, Morelle Noire, Myrtille de Jardin, Petty Morel, Poisonberry à Herbe, Üzüm de Loup, Solanum nigrum görün , Tomate du Diable, Sal-Chien, Yerba Mora; gizle İsimler

Siyah itüzümü bir bitkidir. Başlangıçta, siyah itüzümü o olarak bilinen, “petit (küçük) morel” daha zehirli türler, ölümcül itüzümü ayırt etmek için çağrıldı “büyük morel.” Sen yanlışlıkla “küçük” morel olarak anılacaktır siyah itüzümü duymak yerine olabilir doğru terim, “petit” ahlaki. İnsanlar yaprakları, meyve ve ilaç yapmak için root dahil olmak üzere tüm siyah itüzümü bitki kullanın; ciddi güvenlik endişelerine rağmen, siyah itüzümü mide tahrişi, kramp, spazmlar, ağrı ve sinirlilik beri kullanılmaktadır; Bazı insanlar sedef hastalığı, hemoroid denilen cilt durumuna ve derin deri enfeksiyonları (apseler) için doğrudan cilde siyah itüzümü uygulayın. bereli, taze yapraklar, yanıklar ve ülserler şişme (enflamasyon) tedavi etmek için cilde konur.

Bir ilaç olarak işe yarayabilecek ne siyah itüzümü bilmek için yeterli bilgi yok.

Yetersiz Kanıt fo; tahrişi Mide; kramplar; spazmlar; Ağrı; Sinirlilik; Hemoroit, deriye uygulandığında, Deri iltihaplanması, deriye uygulandığında, Burns, deriye uygulandığında, Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için siyah itüzümü etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Siyah itüzümü ağızdan almak GÜVENLİ OLMAYAN olduğunu. Bu solanin adı verilen toksik kimyasal içerir. düşük dozlarda, o mide bulantısı, kusma, baş ağrısı ve diğer yan etkilere neden olabilir. Yüksek dozlarda, şiddetli zehirlenmesine neden olabilir. zehirlenme belirtileri düzensiz kalp atışı, nefes sorun, baş dönmesi, uyuşukluk, kollar ve bacaklar, kramplar, ishal, felç, koma ve ölüm seğirmesi arasında; cilde doğrudan siyah itüzümü uygulamak için güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yok; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Bu Hamile iseniz siyah itüzümü almak GÜVENLİ OLMAYAN var. Bu doğum kusurlarına neden olabilir.

Şu anda SİYAH itüzümü Etkileşimleri hiçbir bilgiye sahip

Siyah itüzümü uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda siyah itüzümü için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Dukes JA. Şifalı Otlar CRC Handbook. İlk baskı. Boca Raton, FL: CRC Press, Inc., 1985.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon