tamamlayıcı ve alternatif tıp (kam)

Tamamlayıcı ve alternatif tıp masaj, akupunktur, tai chi ve yeşil çay içme gibi uygulamaları içerir.

Tamamlayıcı ve alternatif tıp (TAT), standart tıbbi bakım parçası değildir tıbbi ürünler ve uygulamalar için kullanılan bir terimdir.

 hasta ve sağlık profesyoneli hem sürümlerinde birçok CAM tedavileri için kanıta dayalı bilgi sağlar.

Bazı CAM tedavileri dikkatli bir değerlendirme geçirmiş ve güvenli ve etkili olduğu bulunmuştur. Ancak etkisiz ya da muhtemelen zararlı olduğu tespit edilmiştir diğerleri vardır. Az sayıda TAT yöntemleri konusunda bilinen ve araştırma nedenlerle bir dizi için yavaş olmuştur

CAM tedavileri standart tedaviler değerlendirmek için kullanılan aynı uzun ve dikkatli bir araştırma süreci ile değerlendirilmesi gerekir. Standart kanser tedavileri genellikle çok sayıda hasta ile klinik denemeler içeren yoğun bir bilimsel süreç boyunca güvenlik ve etkinlik için çalışmalar yapılmıştır.

CAM tedavileri bitkisel ve diyet takviyeleri, bitkisel takviyeleri ve vitaminler gibi besin ürünleri, geniş bir yelpazede yer alıyor. Bu “doğal” ürünler birçoğu mevcut çünkü güvenli olduğu düşünülen, ya da doğa tarafından üretilmektedir. Bununla birlikte, bu her durumda doğru değildir. Buna ek olarak, diğer bazı ilaçlar vücudunuzun nasıl çalıştığını iyi etkileyebilir. Örneğin, bazı insanlar depresyon kullanmak ot St.John ‘s wort, bazı antikanser ilaçların yanı sıra gerektiği gibi çalışmamasına neden olabilir.

diğer maddelerle, kendileri tarafından alınan veya yüksek dozlarda zaman bitkisel takviyeleri zararlı olabilir. Örneğin, bazı çalışmalar kava kava, stres ve anksiyete ile yardımcı olmak için kullanılan bir bitki, karaciğer hasarına neden olabilir göstermiştir.

Vitaminler de vücudunuzdaki istenmeyen etkileri olabilir. Örneğin, bazı çalışmalar vitaminler, hatta C vitamini, yüksek dozda nasıl kemoterapi ve radyasyon çalışmalarını etkileyebileceğini göstermektedir. Herhangi bir vitamin bile çok fazla sağlıklı bir insanda, güvenli değil.

Eğer olursa olsun olduklarını düşünmek ne kadar güvenli, herhangi bir diyet takviyeleri alarak eğer doktorunuza söyleyin. Bu çok önemli. bir şey yıllardır kullanılmaktadır reklamları veya iddialar var olsa bile, onlar güvenli ya da etkili olduğunu ispat yok.

Takviyeler halka satılmadan önce federal hükümet tarafından onaylanması gerek yoktur. Ayrıca, bir reçete onları satın almak gerekli değildir. Bu nedenle, bu onlar için en iyisine karar tüketicilere kalmış.

 ve Tamamlayıcı ve Bütünleyici Sağlık Ulusal Merkezi (NCCIH) şu anda sponsor veya insanların CAM tedavi ve terapileri testi çeşitli klinik deneyler cosponsoring vardır. konvansiyonel tedavilere ek olarak kullanılan tamamlayıcı yaklaşımlar bazı çalışma etkileri ve bazı geleneksel tedaviler ile alternatif terapiler karşılaştırın. tüm kanser CAM klinik deneylere bulun.

Dr Jeffrey D. White, OCCAM Direktörü kanser tamamlayıcı ve alternatif tıp kullanımını açıklar.

kullanarak ya da doktor veya hemşire ile konuşmak gerekir tamamlayıcı ya da alternatif tedavi kullanmayı düşünen kanser hastası. Bazı tedaviler standart tedavi ile müdahale, hatta zararlı olabilir. Aynı zamanda terapi bunu iddia ne yapacağını kanıtlanmıştır olmadığını öğrenmek için iyi bir fikirdir.

CAM hekim bulmak, birini önermek için doktora veya hemşireye sorun. Ya da böyle bir sosyal hizmet uzmanı ya da size yardımcı olabilir fiziksel terapist olarak, kanser merkezindeki birisi sormak. CAM uygulayıcısı seçimi birinci basamak sağlayıcısı seçerken kadar dikkatle yapılmalıdır.

Hastalar, aileleri ve sağlık bakım sağlayıcıları aşağıdaki hükümet Agees gelen CAM tedaviler ve uygulayıcılar hakkında bilgi edinebilirsiniz