tıkınırcasına yeme bozukluğu genel bakış

Ayrıca, aşırı yemeyle olarak bilinen tıkınırcasına yeme bozukluğu, yeni tanınan yeme bozukluğudur. Yeme bozuklukları duygu ve düşünce kalıpları bir kişinin bu tür aşırı yemek veya açlıktan gibi zararlı beslenme alışkanlıkları, benimsemek neden olan ciddi ruhsal hastalıklardır. Genellikle, bu alışkanlıkları depresyon, stres veya kaygı ile başa çıkmanın bir yolu vardır.

bir yol olarak tıkınırcasına yeme bozukluğu kullanım gıda Birçok kişi rahatsız hisler ve duygular ile başa çıkmak için. Bunlar düzgün stresle başa çıkma ve rahatlatıcı ve yemek yemeye yatıştırıcı bulmak için öğrendim asla insanlardır. Ne yazık ki, çoğu zaman stres ve yakıt döngüsü artar onların yemek yeme, kontrol mümkün değil varlık hakkında üzgün ve suçlu hissetme sonuna kadar.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu ile yaşayan hakkındaki ücretsiz e-posta serisi için kayıt olun.

ancak son zamanlarda farklı bir durum olarak kabul rağmen, tıkınırcasına yeme bozukluğu muhtemelen en yaygın yeme bozukluğudur. tıkınırcasına yeme bozukluğu olan insanların çoğu (sağlıklı vücut ağırlığının üstünde% 20’den fazla) obez, ancak normal kilolu insanlar da etkilenebilir.

Aşırı yeme bozukluğu yaşamları boyunca ABD yetişkinlerin yaklaşık% 3 etkiler. Kendi kendine yardım veya ticari kilo kaybı programlarında hafif obez insanlar arasında,% 15,% 10 tıkınırcasına yeme bozukluğu var. bozukluğu 18 59 insanlar yaşları daha yaygın, ve hatta daha sık şiddetli obezite olanlarda olduğunu.

Aşırı yeme bozukluğu kadınlarda erkeklere göre daha biraz daha sık görülür. bozukluk sıklıkla beyaz dünyada Afrikalı-çok insanı etkileyen; diğer etnik gruplar kendi frekans henüz bilinmemektedir. tıkınırcasına yeme bozukluğu olan obez insanlar genellikle bozukluk olmayanlara göre daha genç yaşta kilolu oldu. Onlar da kaybetme ve ağırlığı yeniden kazanmak daha sık atakları olabilir.

KAYNAK: Ulusal Akıl Sağlığı Enstitüsü.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s