uyku sorunları için antidepresanlar – konu genel bakış

Antidepresan ilaçlar genellikle uykusuzluk olan insanlar için reçete edilir. En iyi sonuçlar, aynı zamanda depresyon kişilerde görülür. 1 Doktorlar genellikle ilaçların iyi uykusuzluk için çalışılmamıştır olsa bile, uyku kolaylaştırmak amacıyla bazı antidepresanların düşük dozlarda reçete.

Siz ve eşiniz yatakta uyumludur – uyku zamanı geldiğinde, biz demek? Sen zifiri karanlıkta battaniye yığınının altında snuggled, erken açmak ister. O televizyon izlerken ya da gecenin geç saatlerine kadar okuma, bir gece kuşu var. Sonunda uyuklamak ne zaman – çoğu zaman ışık hala göze batan – o pek huzurlu bir uykuya dalar. Savurma ve dönüm, bazen de yaprak kadar toplar ve tamamen yatakta onları başladı. Sonra horlama ve serpiştirilmiş, püskürtme gibi zincir testere geliyor …

cinsel işlev bozukluğu, kilo artışı, ağız kuruluğu ve boğaz, yarış nabız, kafa karışıklığı ve rahatsız rüyalar içerebilir bu ilaçların, yan etkileri, onların potansiyel yararları karşı tartılır gerekir.

FDA önerileri. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) yayınladı

Antidepresanlar Paxil ve Paxil CR (paroksetin) ve doğum kusurlarına ilişkin bir uyarı. Bir yeni bir çalışma göstermiştir ki gebeliğin ilk 12 haftasında Paxil alan kadınların doğum kusurları ile bebek sahibi olma şansı biraz daha yüksek oldu; antidepresan ilaçlar danışmanlık ve intihar riski. Bu olası yan etkileri ve intihar uyarı işaretleri konusunda doktorunuzla konuşun.