vücut ısısı

Vücut ısısı oluşturur ve ısı kurtulmak için vücudun bir ölçüsüdür. vücut vücut dışında sıcaklıklarda büyük değişimler rağmen dar, güvenli aralıkta sıcaklığını tutmak çok iyidir.

Sizin vücut ısısı vücudunuzun birçok yerlerde ölçülebilir. ağız, kulak, koltuk altı ve rektum en yaygın olarak kullanılan yerlerdir. Sıcaklık da alnına ölçülebilir.

Termometreler bölgenin özel bağlı olarak, ya da Fahrenheit derece (° F) ya da (° C) derece Celsius cinsinden kalibre edilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde Sıcaklıklar genellikle derece Fahrenheit cinsinden ölçülür, ancak diğer ülkelerin çoğunda standart santigrat derecedir.

Çoğu insan 98.6 ° F (37 ° C) bir oral sıcaklığı “normal” bir vücut ısısının düşünüyorum. Bu, normal vücut sıcaklığı bir ortalamasıdır. İşletme sıcaklığı, aslında 1 ° F (0.6 ° C) veya üstünde veya 98.6 ° F (37 ° C) altında daha fazla olabilir. Ayrıca, normal vücut ısısı ne kadar aktif olduğu gibi çok gün boyunca 1 ° F (0.6 ° C), bağlı kalarak değişiklikler ve günün saati. Vücut ısısı hormon düzeyleri çok duyarlı olduğu ve bir kadın ovulating ya da onu adet dönemi sahip olduğunda daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Bir rektal veya kulak (kulak zarı) sıcaklık okuma oral sıcaklık okuma biraz daha yüksektir. koltukaltı alınan bir sıcaklık oral sıcaklık okuma biraz daha düşüktür. vücut sıcaklığını ölçmek için en doğru yolu rektal sıcaklık almaktır.

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.